Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/http/skolka-riegrova.cz/www/libs/Nette/loader.php on line 28
 MŠ Riegrova Opava | Schůzka rodičů | Úvod
Úvod » Schůzka rodičů

Úvod

Schůzka rodičů

Vážení rodiče, jelikož se v letošním školním roce vzhledem k aktuální situaci nedoporučují konat třídní schůzky, dovolte nám předat Vám pár základních informací touto cestou.

 1. Vzdělávání dětí

  ŠVP PV „Radostně a vesele po celý rok“ Školní vzdělávací program je sestaven z pěti integrovaných bloků, které reflektují průběh roku. Děti „radostně a vesele“ prochází těmito bloky a postupně poznávají svět jako místo, ve kterém žijí, svět přírody, svět lidí, svět fantazie a svět věcí, učí se novým praktickým dovednostem, vědomostem a postojům. Spojovacím článkem mezi jednotlivými bloky je společný prožitek, chování a způsob komunikace dětí k sobě samým, ke svým mladším nebo starším kamarádům, ale i k dospělým-personálu MŠ, rodičům, návštěvám… Názvy integrovaných bloků: Já a lidé, které mám rád Rozmanitý svět přírody Poznáváme, objevujeme a zkoumáme svět Jsme děti zdravé a veselé Hrátky se zvyky a svátky ŠVP najdete v písemné podobě na informační tabuli hlavního vstupu do budovy.

 2. Školní řád

  Prosíme Vás o prostudování školního řádu, který je k nahlédnutí při vstupu do budovy, na webových stránkách školy, 1× přikládáme k prostudování zde.

 3. Platba školného a stravného

  Platba školného se řídí Směrnicí ke stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání. K nahlédnutí na informační tabuli při vstupu do budovy.
  Výše 462 Kč, platíme trvalým příkazem do 15. dne v měsíci. K platbě stravného jste obdrželi informace na začátku září. Prosíme o dodržování termínu splatnosti.

 4. Občanský spolek „ZAŽAMO“

  Při mateřské škole pracuje občanský spolek „ZAŽAMO“ Výbor tohoto občanského spolku se dohodl, že v letošním školním roce nebudeme vybírat příspěvek, který činil 400 Kč na dítě (byly hrazeny některé větší akce dětí, akce s rodiči, mikulášská a vánoční nadílka…). Nevíme, jak se situace bude vyvíjet, zda budou moci probíhat v MŠ plánované akce. V případě, že ano, daná částka by se rozpočítala na dítě, kterou by rodič uhradil.

 5. Různé
  • Prosíme rodiče, aby sledovali nástěnky s informacemi
  • Paní učitelce předávali jen zdravé děti, o změně zdravotního stavu vždy MŠ informovali
  • V případě nejasností rádi zodpovíme na vaše dotazy

Děkujeme všem rodičům za dodržování daných hygienických pravidel. Budeme se snažit, aby děti navzdory všem překážkám prožívaly dny v mateřské škole radostně a vesele, jak napovídá název našeho školního vzdělávacího programu.

Kolektiv mateřské školy