Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/http/skolka-riegrova.cz/www/libs/Nette/loader.php on line 28
 MŠ Riegrova Opava | Opava omezuje školky, budou jen pro zdravotníky a pracovníky služeb | Pro rodiče
Úvod » Otická » Pro rodiče » Opava omezuje školky, budou jen pro zdravotníky a pracovníky služeb

Pro rodiče

Opava omezuje školky, budou jen pro zdravotníky a pracovníky služeb

riegrova

Publikováno: 16.03.2020
Upraveno: 16.03.2020

Krizový štáb obce s rozšířenou působností Opava dnes rozhodl o omezení služeb opavských mateřských škol. Budou otevřeny jen čtyři, a to výhradně pro dětí zaměstnanců ve zdravotnictví, policistů, hasičů, pro lidi pracující v potravinářství, lékárnách, optikách, obchodech s potravinami a drogeriemi a v dalších zcela mimořádných případech, které se budou posuzovat individuálně. „Situace je vážná a musíme přistupovat k tvrdým opatřením. Věřím, že veřejnost to pochopí,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. Od úterý 17. března budou otevřeny MŠ Otická (2 třídy), Edvarda Beneše (6 tříd) a Olomoucká (4 třídy), Riegrová (3 třídy). Ve třídách bude pohromadě maximálně 15 dětí. Podle potřeby by se mohly otevřít další školy. Do školek se nebudou přijímat nemocné děti.

Primátor se dále obrátil na veřejnost s tím, že prosí všechny, aby při pohybu venku používali jakoukoliv roušku nebo ochranu na obličej (šály, šátky apod.). „Prosím o maximální omezení pohybu jen na nejnutnější případy. Jen tak se nám může podařit snížit šíření koronaviru,“ dodal primátor.

Krizový štáb rozhodl i o dalších opatřeních. V nejbližších dnech budou do všech opavských domácností distribuovány letáky se základními informacemi a kontakty. Dubnové vydání zpravodaje Hlásky, kde by vzhledem k dlouhé výrobní lhůtě nemohly být aktuální informace, se ruší.

Magistrát města Opavy otevře na dva dny v týdnu, a to pondělí a středu vždy od 9 do 10 hodin a od 16 do 17 hodin. Přístup bude ale jen na podatelnu pro nezbytné podání písemností. Stále platí, že ostatní pracovníci magistrátu budou k dispozici na telefonu 📞 553 756 111 a na e-mailu. Všechny kontakty najdete na webu města www.opava-city.cz. Prosíme občany, aby vyřizovali jen nejnutnější věci.

Pro osoby v lékařem či hygieniky předepsané karanténě, seniory a hendikepované město zřizuje non-stop telefonní linku 📞 773 088 948. Zde se mohou lidé, kterým nemá kdo nakoupit a zajistit nezbytné věci včetně léků, zavolat a město jim nákup či vyzvednutí léků i s pomocí Českého červeného kříže zajistí. Tato linka neslouží k poskytování jiných informací. Ve spolupráci se Skauty řešíme možnost poskytnutí nejzákladnějších služeb pro potřebné, jako je například venčení psů. O této službě budeme více informovat až s jejím spuštěním. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu jsou zřízeny linky Krizového štábu, a to na číslech:

Krizový štáb je i na e-mailu ✉ krize@opava-city.cz.

Sledujte další informace na www.facebook.com/mestoopava nebo na www.opava-city.cz/koronavirus. Roman Konečný, tiskové oddělení